JAGA: už čtvrtstoletí jsme s vámi

Vítejte ve světě JAGA a pojďte s námi rozkrýt příběh společnosti, která je na českém trhu již pětadvacet let a i nadále přináší teplo, pohodu a úsporu do vašich domovů.
Vše však začalo již mnohem dříve
Bylo to léta Páně 1962, kdy v jednom malém království žili, byli dva bratři Jan a Gaston Kriekelsovi, kteří měli sen o zcela novém konceptu vytápění- inovativním a kreativním. Chtěli ukázat, že se věci dají dělat jinak, ne však tak, že se musí dělat jinak! Jejich sen se stal skutečností, a tak se zrodila zcela nová, revoluční generace otopných těles a společnost JAGA se tak stala předním světovým leadrem v topenářské branži, o čemž svědčí mnohá ocenění a zastoupení po celém světě. Není proto náhodou, že od roku 1992 zaujímá společnost JAGA čestné místo i na českém trhu.

Výrobní objekt JAGA v Hostivici
Historie výrobního objektu společnosti JAGA sahá až do dob habsburské monarchie. Na dobové pohlednici z roku 1912 je zobrazena tehdejší továrna na šrouby a nýty Staněk a Ponec. V období 1929 – 1937 vlastnil objekt firma ARZI továrníka Františka Zíchy, zabývající se výrobou parních a vodovodních armatur. Po roce 1948 byla továrna postupně zařazena pod řadu nových národních podniků (Janka Radotín, Povážské strojírny, Slovenská armaturka, Česká armaturka, Motorlet Jinonice), až se v roce 1954 stala součástí národního podniku Automobilové závody Klementa Gotwalda, později přejmenovaného na tradiční název Praga. V současnosti se v továrně vyrábí vybrané komponenty k otopným tělesům společnosti JAGA.

Showroom JAGA
Ochutnávku ze sortimentu JAGA je možno shlédnout v prostorách nového showroomu v Praze Jinonicích, kde od roku 2015 sídlí i obchodní oddělení společnosti JAGA. Prostory bývalého showroomu v sídle společnosti v Hosticici, jsou v současnosti využívány pro výrobní účely.

SLEVA 25% !Fakta a čísla
Založení:
• 1962 JAGA Belgie
• 1992 JAGA Česká republika
• 2007 v rámci pobočky JAGA CZ rozšíření o zastoupení v regionu Slovenská republika
Zaměstnanci:
• celosvětově 650 osob. JAGA CZ 60 osob
Produkce:
• roční celosvětová produkce čítá na 350.000 metrů otopných těles Low-H2O, 100.000 dekoračních otopných těles a 10.000 metrů projekčních obkladů, jakož i velký počet ohřívačů vzduchu
Reference:
• od svého založení bylo v divizi JAGA CZ realizováno na tisíce úspěšných projektů, z nichž mnohé byly oceněny či se jen účastnily různých prestižních architektonických soutěží. Více viz odkaz Reference


VÍCE INFO